لامپ های led بدون باتری

لامپ های led بدون باتری
دسته : وب گردی ,


لامپ‌های LED

لامپ‌های LED اخیرا به دلیل مصرف کم انرژی و قیمت مناسبی که دارند، مورد توجه قرار گرفته‌اند. در همین راستا شرکت‌ها هر دفعه قابلیت‌های خاصی را همانند حسگر، اتصال بی‌سیم به اینترنت و تغییر رنگ به آن اضافه می‌کنند؛ حتی درون آن اسپیکر تعبیه می‌کنند. اما دانشمندان به تازگی یک لامپ LED ساخته‌اند که نیاز به هیچ انرژی خارجی ندارد و همانند یک شمع کار می‌کند.

این لامپ که «لومیر سی» نام دارد، به درد زمانی می‌خورد که شبکه برق‌رسانی دچار مشکل و برق‌ قطع می‌شود. این لامپ ما را به یاد برخی کشورهای در حال توسعه می‌اندازد که هنوز به شبکه برق دسترسی ندارند و از ابزارهایی مثل شمع استفاده می‌کنند. شمع و چراغ نفتی معمولا در این مناطق استفاده می‌شود که دومی جزو خطرناک‌ترین آنها برای سلامتی انسان‌هاست.

اما لامپ لومیر در زمره لامپ‌هایی مثل لامپ دوستدار محیط زیستی که از نمک به عنوان سوخت استفاده می‌کند، قرار می‌گیرد. لومیر نیاز به نور خورشید، باتری یا برق ندارد.

لومیر سی به گونه‌ای طراحی شده که LED آن با انرژی گرمایی یک شمع کوچک روشن می‌شود. یک شمع به تنهایی قابلیت تامین یک نور 15 لومنی را دارد. لومن واحد اندازه‌گیری شار نوری است. لومن مقدار نوری است که از یک چشمه نقطه‌ای به شدت یک کاندلا (شمع) داخل مخروطی به زاویه رأس یک استرادیان پخش می‌شود. در این حالی است که لومیر سی با این نور شمع می‌تواند، روشنایی به اندازه 15 تا 60 لومن تولید کند.

لومیر به اندازه یک بطری آب است که کمی شبیه به فانوس دریایی و قابل حمل است و در قسمتی که شمع در آن قرار می‌گیرد، بدنه شفافی دارد و شعله‌های شمع را به زیبایی نمایش می‌دهد. لامپ LED در بالای لومیر قرار دارد و روشنایی بیشتر از این قسمت ساطع می‌شود.

مترجم: نسترن صائبی

99CC.IR جمع آوری شده توسط
نویسنده :
تاريخ : پنجشنبه 26 فروردين 1395 ساعت: 10:18
صفحات وب
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه انجام پروژه متلب میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان آپلود عکس نمایندگی پنل پیامک بانک مشاغل شیراز پزشکان متخصص شیراز بازی انفجار
بستن تبلیغات [X]