🔸آیا میدانید:(برق)

🔸آیا میدانید:(برق)
دسته : برق ساختمان,


🔸آیا میدانید:
در حال حاضر 100درصد از خانواده های شهری و 90درصد از خانواده های روستایی از خدمات شبکه برق در کشور استفاده می کنند.

🔹آیا می دانید:
با توجه به افزایش سطح رفاه عمومی و افزایش مشترکین برق و استفاده عموم مردم از وسایل انرژی بر خانگی تعداد این وسایل در خانواده ها بیش از ١0 قلم برآورد گردیده است.

🔸روند تولید وسایل برقی و مصرف آنها در کشور
عدم توجه تولید کنندگان داخلی به مرغوبیت، بازدهی مفید، میزان مصرف انرژی در وسایل انرژی بر و همچنین عدم توجه به طراحی و ساخت مناسب و منطبق بر استانداردهای معتبر و بهینه جهانی و همچنین استفاده بی رویه مصرف کنندگان و عدم اطلاع آنها از نحوه استفاده درست از این وسایل، سبب گردیده است که بخش خانگی و تجاری در کشورمان مصرف کننده حدود 37 درصد از کل انرژی نهایی کشور باشد.

🔹آیا می دانید:
در حال حاضر وسایل انرژی بر خانگی ما نسبت به مدلهای بهینه جهانی حداقل 40 درصد بیشتر انرژی مصرف می کنند. این مشکلات، دولت را بر آن داشت تا با تدوین استاندارد مصرف انرژی در وسایل انرژی بر خانگی به رفع آنها اقدام کند. به همین منظور دولت< تدوین این استاندارد را در وسایل برقی خانگی ضروری اعلام نمود و با تشکیل کمیته تعیین معیارهای مصرف انرژی که متشکل از نمایندگان وزارتخانه ها و سازمانهای مختلف می باشند، اقدامات اولیه در جهت تهیه و تدوین این استاندارد از سال 1375 در کشور آغاز شد.

🔸در این راستا معاونت انرژی وزارت نیرو با همکاری وزارت صنایع، نفت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به منظور بهینه سازی مصرف انرژی در لوازم انرژی بر خانگی اقدام به تدوین معیارهای مصرف انرژی و طراحی برچسب انرژی نموده است که در این زمینه آزمایشگاه ملی صرفه جویی انرژی به منظور آزمایش 29 وسیله انرژی بر، در سال ١378 تأسیس شده است.

🔸در حال حاضر با راه اندازی 7 آزمایشگاه، امکان آزمایش 7 وسیله برقی شامل: یخچال و فریزر، کولر آبی و گازی، آبگرمکن برقی، ماشین لباسشویی، اتو برقی و موتورهای الکتریکی فراهم شده است.

🔹خوب است بدانید:
اولین استاندارد مصرف انرژی در کشور ما برای یخچال و فریزرها انجام شد و کلیه کارخانه های سازنده، ملزم به رعایت آن در تولید محصولات خود شدند.

🔸آیا می دانید:
یخچال و فریزرها و مهمترین مصرف کنندگان انرژی در بین سایر وسایل برقی خانگی هستند. یخچال و فریزرها به تنهایی در سال ١380 حدود ١6 میلیارد کیلو وات ساعت برق مصرف کرده اند.

🔹آیا می دانید:
در حال حاضر در کشور ما بیش از ١8 میلیون یخچال و فریزر وجود دارد که سالانه حدود 000/300/1 دستگاه نیز به آن اضافه می شود.

🔸آیا می دانید:
روزانه به طور میانگین 22 بار درب یخچال باز و بسته می شود

🔹آیا می دانید:
برای تولید برق یک یخچال و فریزر سالانه 400 کیلوگرم گاز گلخانه ای وارد جَو زمین می شود.
99CC.IR جمع آوری شده توسط
نویسنده :
تاريخ : پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395 ساعت: 19:10
صفحات وب
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه انجام پروژه متلب میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان آپلود عکس نمایندگی پنل پیامک بانک مشاغل شیراز پزشکان متخصص شیراز بازی انفجار
بستن تبلیغات [X]